بازديدكنندگان
امروز: 131
ديروز:451
اين هفته: 5581
هفته‌ي گذشته: 5515
اين ماه: 16464
ماه گذشته: 23466
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1
اوقات شرعی
منوي اصلي

برگزاری نشست کمیته استانی هماهنگی واجرای سیستم های ایمنی مواد غذایی درمعاونت غذاودارو

نشست کمیته استانی هماهنگی و اجرای سیستم های ایمنی مواد غذایی(F.S.M.S)  با حضور مدير نظارت بر موادغذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذاوداروی دانشگاه، اعضاء هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد و دانشگاه فردوسي، انجمن مديران صنايع غذايي و جمعی از کارشناسان حوزه مديريت نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی به میزبانی معاونت غذاوداروی دانشگاه برگزار شد .

دکتر علی اصغر اسماعیل زاده،مدیر نظارت بر موادغذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذاودارو بيان مشکلات موجود در اجراي سيستم هاي ايمني مواد غذايي،ارائه راهکارهايي جهت اجراي کارا و مؤثر سيستم هاي ايمني در واحدهاي توليدي، مميزي واحدهای تولیدی متقاضي استفاده از لوگوي سيستم هاي ايمني مواد غذايي (HACCP,ISO22000) را از جمله اهداف این نشست عنوان کرد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی ضمن اشاره به دستورالعمل اجرایی کمیته کشوری F.S.M.S ارزیابی و بررسی صلاحیت واحدها جهت استقرار سیستم های ایمنی، آموزش و اطلاع رسانی در این حوزه، ترویج فرهنگ ایمنی مواد غذایی با ارائه پوستر- پمفلت - جزوه های آموزشی و ... ، ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در راستای اجرای هر چه بهتر این برنامه ها، پایش مستمر استقرار و ارائه گزارش موارد عدم انطباق به کمیته کشوری FSMS را از جمله وظایف این کمیته عنوان کرد .

دکتر اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: نظر به اهمیت ارتقاء سطح ایمنی مواد غذایی، انجام کنترل های به موقع و دقیق تر در واحدهای تولیدی، اجراي سيستم هاي ايمني مواد غذايي در این واحدها از اولویت های معاونت غذا و داروی دانشگاه می باشد.

وی ضمن تشویق واحدهای تولیدی و کارگاهی به استقرار سيستم هاي ايمني مواد غذايي،تاکید کرد : واحدهاي توليدی بدون تأييديه این کميته استاني مجاز به درج لوگوي ايمني مواد غذايي (HACCP.ISO22000) بر روي برچسب محصولات خود نمي باشند.

شایان ذکر است: این نشست با بررسی و ممیزی درخواست واحدهای تولیدی متقاضی درج لگوی سیستم های ایمنی مواد غذایی به کار خود پایان داد.


روابط عمومي معاونت غذا و دارو

دانشگاه علوم پزشکي مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.