بازديدكنندگان
امروز: 258
ديروز:847
اين هفته: 1105
هفته‌ي گذشته: 6520
اين ماه: 16437
ماه گذشته: 25660
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1
اوقات شرعی
منوي اصلي


برخورد قاطع معاونت غذا و دارو با قاچاق کالاهای سلامت محور در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی


در راستای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت،با افزایش تعداد تیم های نظارتی معاونت غذا و داروی دانشگاه در سطح توزیع و عرضه با قاچاق کالاهای سلامت محور خصوصا در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی مطابق با ضوابط و دستورالعمل ها،برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد پذیرفت.

به منظور بررسی راهکارهای مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی و تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت،نشستی با حضور معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،مدیر کل و جمعی از کارشناسان سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی،رئیس و کارشناسان اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه  برگزار شد.

دکتر علیرضا عطاران،رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و داروی دانشگاه اهداف برگزاری این نشست را هماهنگی و تعامل بیشتر در راستای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت،اقتصاد مقاومتی و راهکارهای مبارزه با پدیده شوم قاچاق در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی، وعملیاتی شدن اهداف طرح ثبت واحدهای توزیعی وعرضه در سامانه اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت متبوع و ... عنوان کرد.

گفتنی است در پایان این نشست در خصوص مواردی چون: شناسایی و تعریف صنف تجهیزات پزشکی جزء مشاغل موضوع ماده 13 قانون نظام صنفی کشور(مشاغل تخصصی)،سرعت و قاطعیت در رسیدگی به پرونده های تجهیزات و ملزومات پزشکی با هماهنگی مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی،حضور فعال و فیزیکی مسئولان فنی واحدهای توزیع و عرضه ملزومات پزشکی در محل با ایجاد بسترهای لازم و اصلاح قوانین و مقررات مربوطه و ... بحث و تبادل نظر شد.


روابط عمومي معاونت غذا و دارو

دانشگاه علوم پزشکي مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.