بازديدكنندگان
امروز: 93
ديروز:1566
اين هفته: 5094
هفته‌ي گذشته: 5515
اين ماه: 15977
ماه گذشته: 23466
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1
اوقات شرعی
منوي اصلي

تقدیر معاون غذا و داروی دانشگاه از اعضاء کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو

مراسم تقدیر و تشکر معاون غذا و داروی دانشگاه از اعضاء کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو به میزبانی معاونت غذا و دارو برگزار شد .

کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو با هدف بررسی نسخ و عملکرد پزشکان ، تعداد بیست و یک جلسه در سال 94 با حضور اعضاء این کمیته در محل سازمان نظام پزشکی برگزار که طی این جلسات، تعداد شصت و یک پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.  

در این مراسم،دکتر محمدرضا صابری، معاون غذا و داروی دانشگاه ضمن تقدیر از عملکرد اعضاء کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو در سال 94، به بیان توضیحاتی در خصوص نرم افزار جدید نسخه پرداز پرداخت .

در ادامه این مراسم، گزارشی از عملکرد کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو در سال 94 توسط دبیر این کمیته  ارائه و شاخص های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تجویز آنتی بیوتیک ها ، داروهای تزریقی و سایر داروها اعلام شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه با اشاره به آمار عملکرد کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو در سال 94 ، اهم این شاخص ها را در 6 ماهه اول سال 94 بدین شرح عنوان کرد :

مجموع تعداد نسخه بررسی شده : 2733543

میانگین اقلام نسخه : 83/2

درصد بیماران دریافت کننده داروی تزریقی : 34 درصد

درصد بیماران دریافت کننده آنتی میکروبیال  : 35 درصد

درصد بیماران دریافت کننده کورتیکواستروییدها : 17 درصد

اولین داروی تجویز شده از نظر درصد بیماران دریافت کننده  : آمپول دگزامتازون

شایان ذکر است،در پایان این مراسم ، دکتر محمد رضا صابری با اهداء لوح و هدایا از اعضاء کمیته علمی تخصصی تجویز و مصرف منطقی دارو تقدیر و تشکر بعمل آورد.


روابط عمومي معاونت غذا و دارو

دانشگاه علوم پزشکي مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.