برگزاری نشست کمیته هماهنگی و اجرای سیستم های ایمنی مواد غذایی در معاونت غذا و دارو

 

نشست کمیته کشوری هماهنگی و برنامه ریزی اجرای سیستم های ایمنی مواد غذایی(F.S.M.S) با حضور معاون غذاودارو،مدير نظارت بر موادغذایی؛آرایشی و بهداشتی معاونت غذاودارو، اعضاء هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد و دانشگاه فردوسي، انجمن مديران صنايع غذايي و جمعی از کارشناسان حوزه مديريت نظارت بر مواد غذایی؛آرایشی و بهداشتی به میزبانی معاونت غذاوداروی دانشگاه برگزار شد .

دکتر علی اصغر اسماعیل زاده،مدیر نظارت بر موادغذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذاودارو بيان مشکلات موجود در اجراي سيستم هاي ايمني مواد غذايي،ارائه راهکارهايي جهت اجراي کارا و مؤثر سيستم هاي ايمني در واحدهاي توليدي، مميزي واحدهای تولیدی متقاضي استفاده از لوگوي سيستم هاي ايمني مواد غذايي (HACCP,ISO22000) را از جمله اهداف این نشست عنوان کرد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی ضمن اشاره به دستورالعمل اجرایی کمیته کشوری F.S.M.S ارزیابی و بررسی صلاحیت واحدها جهت استقرار سیستم های ایمنی، آموزش و اطلاع رسانی در این حوزه، ترویج فرهنگ ایمنی مواد غذایی با ارائه پوستر- پمفلت - جزوه های آموزشی و ... ، ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در راستای اجرای هر چه بهتر این برنامه ها، پایش مستمر استقرار و ارائه گزارش موارد عدم انطباق به کمیته کشوری FSMS را از جمله وظایف این کمیته عنوان کرد .

دکتر اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: نظر به اهمیت ارتقاء سطح ایمنی مواد غذایی، انجام کنترل های به موقع و دقیق تر در واحدهای تولیدی، اجراي سيستم هاي ايمني مواد غذايي در این واحدها از اولویت های معاونت غذا و داروی دانشگاه می باشد.

وی ضمن تشویق واحدهای تولیدی و کارگاهی به استقرار سيستم هاي ايمني مواد غذايي،تاکید کرد : واحدهاي توليدی بدون تأييديه این کميته استاني مجاز به درج لوگوي ايمني مواد غذايي (HACCP.ISO22000) بر روي برچسب محصولات خود نمي باشند.

شایان ذکر است: در این نشست درخواست تعدادی از واحدهای تولیدی که قبلا توسط کارشناسان و سر ممیز مربوطه ممیزی گردیده بود مورد بررسی، پس از بحث و تبادل نظر،تصمیمات کارشناسی اتخاذ گردید.

 

روابط عمومي معاونت غذا و دارو

دانشگاه علوم پزشکي مشهد


** بازديدكنندگان

امروز: 315
هفته جاری: 2302
هفته‌ گذشته: 4237
ماه جاری: 11180
ماه گذشته: 20878